Asmens duomenų apsaugos įstatymas: pokyčiai nuo 2024 liepos 1d.

duomenu apsaugos istatymo pokyciai

2024 m. liepos 1 d. keičiasi Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas. Vienas iš pakeitimų gali būti aktualus visiems darbdaviams.

Pokyčiai nr. 1 – Darbuotojo teistumo duomenys

Nuo nurodytos datos darbdaviai galės teisėtai tvarkyti kandidato, pretenduojančio eiti pareigas arba atlikti darbo funkcijas, ir darbuotojo teistumo duomenis (duomenis, susijusius su apkaltinamaisiais nuosprendžiais ir nusikalstamomis veikomis).

Tad jeigu esate darbdaviai, reikėtų suklusti, nes su šiais pakeitimais atsiranda poreikis  koreguoti turimus asmens duomenų apsaugos dokumentus, jeigu Jūsų įmonė/įstaiga nuspręstų tvarkyti šiuos duomenis. Taip pat turėti pasirengus darbuotojų asmens duomenų tvarkymo taisykles bei apsirašyti  norimų tvarkyti teistumo duomenų pagrįstumą ir atlikti vertinimo ataskaitą.

Pokyčiai nr. 2 – Vaizdo stebėjimo tvarka

Dar vienas Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo pakeitimas, kurios įsigalios nuo 2024 m. liepos 1 d. – aktualus įmonėms/įstaigoms, kurios atlieka vaizdo stebėjimą.

Nuo nurodytos dienos visi duomenų subjektai (klientai, partneriai, darbuotojai ir kt.), jeigu norės teikti skundą dėl vykdomo vaizdo stebėjimo, pirmiausia, prieš teikdami skundą priežiūros institucijai (kaip buvo iki šiol), pirmiausia, privalės kreiptis į patį duomenų valdytoją, t. y. į vaizdo stebėjimą vykdančią įmonę/įstaigą, ar dar kitaip tariant – į Jus.  

Ir teisę pateikti skundą priežiūros institucijai turės tik tais atvejais, kai jam nebus pateiktas atsakymas per 1 mėn. arba pateiktas atsakymas netenkins duomenų subjekto.

Šie pokyčiai yra aktualūs visoms įmonėms/įstaigoms, kurios atlieka vaizdo stebėjimą.

Tad reikėtų peržiūrėti ir papildyti/koreguoti turimus asmens duomenų apsaugos dokumentus, aprašant, ką Jūsų įmonė/įstaiga turėtų atlikti, gavusi tokį skundą, kaip turėtų elgtis, kaip atsakyti, per kiek laiko atsakyti + pasirengti vaizdo duomenų tvarkymo taisykles (jeigu tokių neturite, o taip, deja, vis dar dažnai pasitaiko). 

Tam, kad jaustumėtės saugiau ir išvengtumėte galimų baudų ir nesate tikri ar vaizdo stebėjimą vykdote teisėtai, gera idėja atlikti teisėtų interesų balanso testą ir (ar) poveikio duomenų apsaugai vertinimą dėl atliekamo vaizdo stebėjimo. 

Pokyčiai nr. 3 – Keičiasi atvykstančių turistų registracijos tvarka

Nuo 2024 m. liepos 1 d. bus paleista Nacionalinė turizmo informacinė sistema E.turistas. Aktualu visiems viešbučiams, kaimo turizmo sodyboms, kitoms apgyvendinimo paslaugas teikiančioms įmonėms.

Nuo nurodytos dienos visi subjektai, kurie teikia apgyvendinimo paslaugas turės registruoti savo svečius (turistus) E.turistas sistemoje (keičiama iki šiol galiojusi prievolė pildyti turistų registracijos korteles ir jas saugoti 5 m.).

Tad intensyvus pokyčiai laukia viešbučių, kaimo turizmo sodybų, kitų apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių.

Ką reikėtų atlikti Jums, jeigu savo verslą vystote turizmo srityje tai visų pirma peržiūrėti ir papildyti/koreguoti turimus asmens duomenų apsaugos dokumentus, įtraukiant informaciją apie tai, kad duomenys bus suvedami į E.turistas sistemą. Taip pat pasiriktinti ar turimi visi reikalingi dokumentai, jei ne – pati geriausia rekomendacija, pasirengti juos.


Jeigu reikia pagalbos suprantant ir taikant asmens duomenų apsaugos įstatymą, kviečiu registruotis konsultacijai.

Prisijunkite prie grupės jau šiandien

Neribota narystė, aiškiai pateikta informacija, prieiga prie išmokų skaičiuolės ir atmintinės DOVANŲ!