Debiutavo pirmasis Legal Lovers teisininkų bendruomenės renginys

Legal Lovers renginys teisininkams

DEBIUTAVO PIRMASIS LEGAL LOVERS TEISININKŲ BENDRUOMENĖS RENGINYS

Legal Lovers teisininkų bendruomenę susikūrė 2020 m. balandžio 3 d. Karantino apribojimai ir darbas iš namų paskatino teisininkus ir teisės mylėtojus susiburti ir padėti vieni kitiems. Tad pirmojo gimtadienio proga, ši bendruomenė turėjo debiutinį renginį kurio metu lektorė ir teisinių paslaugų rinkos ekspertė Neringa Petrauskaitė pasidalino savo įžvalgomis bei patarimais sėkmingam teisininių paslaugų plėtojimui. 

Šis renginys buvo skirtas boutique tipo advokatų kontorų savininkams ir individualiems teisės praktikams. Naudingų žinių čia rado ir tie teisininkai, kurie dirbdami kontorose ieško būdų, kaip pradėti vystyti savo asmeninį prekės ženklą.

Apie lektorę

Neringa Petrauskaitė yra B2B marketingo agentūros ,,We Are Marketing” partnerė ir strategė, VU lektorė, turinti 15 metų rinkodaros, komunikacijos ir verslo vystymo patirtį teisinių paslaugų sektoriuje. Per savo patirtį Neringa yra konsultavusi strateginės verslo plėtros klausimais daugiau nei 20 advokatų kontorų Baltijos šalyse, Skandinavijoje, Centrinėje ir Rytų Europoje.

Kaip vystyti boutique tipo kontorą ar individualią teisės praktiką konkurencingoje rinkoje?

Pati vykdydama savarankišką veiklą ir besidomėdama teisinių paslaugų rinka tiek Lietuvoje tiek užsienyje, susidurdavau su įvairiais klausimais ir abejonėmis, kadangi tokioje konkurencingoje teisinių paslaugų rinkoje, kokia yra šiandien Lietuvoje, vystyti boutique advokatų kontorą ar individualią praktiką – gana rimtas iššūkis. Formuoti savo praktikos žinomumą, kai eteryje dominuoja didieji rinkos žaidėjai nėra taip paprasta. Taip pat sudėtinga atremti rinkos spaudimą mažinti kainą, kai siūlomos vertės yra panašios į kitų. Taigi, spaudimas patiriamas iš dviejų pusių.

Šio Legal Lovers renginio metu buvo kalbama apie praktinius iššūkius, su kuriais susiduria kiekvienas savo kontorą ar individualią praktiką vystantis teisininkas ir kaip juos įveikti. 

Apie ką buvo diskutuojama renginio metu?

Renginio metu aptarėme:

  • Kuo iš esmės skiriasi mažos boutique kontoros nuo asmeninės advokato praktikos vystymo marketingo atžvilgiu?
  • Kuo svarbus kontoros vystymui pozicionavimas? Kaip reikėtų išsigryninti pozicionavimo strategiją, kad išsiskirtume iš kitų? Ar reikia pozicionavimo asmeniniam prekės ženklui (t.y. individualiam praktikui)? Kuo jis turėtų būti grindžiamas?
  • Kokia prekės ženklo prasmė? Kuomet pakanka apsistoti ties savo pavarde, o kada tikslingiau kurti strategiškai apgalvotą kontoros pavadinimą?
  • Kokios marketingo komunikacijos priemonės būtų efektyviausios boutique tipo kontorai ar individualiai praktikuojančiam teisininkui?
  • Kaip tapti matomu žiniasklaidoje? Ar tai įmanoma, jei nepriklausai rinkos lyderiams?
  • Kokios yra soc. tinklų galimybės? Ar verta į juos investuoti laiką? Kaip gauti iš to maksimalios grąžos?
  • Skaitmeninė rinkodara – SEO, Google reklama ir kt. – ar tai duos rezultatų? Kada prasminga į tai investuoti?
  • Kokias klaidas advokatų kontoros daro marketingo praktikoje? Kokia marketingo strategija yra pati efektyviausia rinkos mažiesiems?

Įspūdžiai po renginio

Renginyje dalyvavo teisininkai, dirbantys smulkesnėse kontorose, vykdantys ar planuojantys vykdyti solo praktiką, tad tema dalyviams buvo iš tiesų labai naudinga ir įdomi. Renginio pradžioje buvo malonu su visais susipažinti, sužinoti kokioje teisės srityje specializuojasi ir kokių lūkesčių turėjo pačiam renginiui.

Tai buvo pirmasis, bet tikrai nepaskutinis Legal Lovers renginys. Malonu, kad dalyviai ne tik klausėsi ir įsisavino jiems pateiktą informaciją apie teisinių paslaugų rinką, bet ir noriai dalyvavo diskusijoje bei kalbino lektorę Neringą. 

Man ir pačiai kilo nemažai idėjų po šio renginio, ką ir kaip norėčiau daryti ateityje, tad gautais patarimais būtinai pasinaudosiu. Na, o jeigu jums yra aktualios panašios temos ir tokio pobūdžio renginiai, kviečiu sekti naujienas ir prisijungti sekančiame Legal Lovers renginyje, kuris turėtų įvykti dar vasaros pradžioje. Taip pat, dirbantys teisinį darbą ir norintys tapti Legal Lovers bendruomenės nariais, yra kviečiami prisijungti į teisės mylėtojų gretas ir plėsti bendradarbiavimą su kitais teisininkais mūsų bendruomenės uždaroje Facebook grupėje.

Linkėjimai

Greta Užkuraitė

Prisijunkite prie grupės jau šiandien

Neribota narystė, aiškiai pateikta informacija, prieiga prie išmokų skaičiuolės ir atmintinės DOVANŲ!