Motinystės išmokos - viskas, ką turite žinoti
Aktuali informacija esamiems ir būsimiems tėvams apie motinystės išmokas vienoje vietoje
Motinystės išmokų centras
Skirtas Jums, jeigu mėgstate informaciją gauti aiškiai, susistemintai bei žmonių kalba
Būsimiems tėvams klausimų apie motinystės išmokas kyla nuolat, nes keičiasi ne tik valstybės reguliuojama tvarka, bet ir pačių tėvų situacija laikui bėgant. O gal tai tiesiog naujas gyvenimo etapas ir norisi būti kuo geriau informuotam?
Visiems atvejams esu sukūrusi daugybę resursų, kurie Jums atsakys į kylančius klausimus ir padės priimti geriausius sprendimus. Kviečiu susipažinti su informacija išsamiuose straipsniuose ir sužinoti, kuo dar galėčiau būti naudinga
Apie mus kalba žiniasklaida






DUK apie motinystės išmokas
Dažniausiai užduodami klausimai
Ar gausiu motinystės išmokas?
Vienas svarbiausių momentų planuojant šeimos pagausėjimą ir dėliojantis motinystės išmokų planą yra turimas socialinis motinystės stažas. Jį mes galime sukaupti dirbant su darbo sutartimi, verčiantis IDV, net kai kuriais atvejais ir turint savo nuosavą MB, būdų yra įvairių, bet svarbiausia yra, kad iki išėjimo į nėštumo gimdymo ir/ar vaiko priežiūros atostogas jo turėtume sukaupę bent 12 mėnesių per paskutinius 2 metus. Preliminarų pasitikrinimą galite atlikti pasinaudojant motinystės išmokų testu, kuris tarsi užves ant kelio, ar nereikia susirūpinti dėl galimai per mažo socialinio motinystės stažo.
Kokio dydžio bus mano motinystės išmoka?
Kitas nemažiau svarbus momentas yra galimybė nusimatyti, kokio dydžio vaiko priežiūros išmokos bus gaunamos. Tam esame sukūrę skaičiuoklę, kuri padės įsivertinti ne tik bendrą progrnozuojamų išmokų sumą, bet ir jos išsidėstymą kas mėnesį.
Ar galiu dirbti gaudama motinystės išmoką?
Šeimos ir darbo suderinamumas šiuolaikinėje visuomenėje yra begalo svarbus. Tačiau suprantama, kad norisi derinti galimybę dirbti taip, kad nenukentėtų jau paskirtos motinystės išmokos. Apie tai, kaip pasiskaičiuoti ir kaip tai susiplanuoti, galite paskaityti plačiau šiame straipsnyje – Darbas Motinystės išmokų metu
Kokia motinystės išmokų trukmė naudingesnė?
Priklauso nuo individualios situacijos ir reiktų pasiskaičiuoti. Greitu metu paruošiu tinklaraščio įrašą šia tema arba kviečiu registruotis konsultacijai.
Ar būtina naudotis neperleidžiamais mėnesiais?
Su nauja vaiko priežiūros išmokų gavimo tvarka atsirado ir naujas terminas – “neperleidžiami mėnesiai”. Dažnai girdžiu, kad jie yra privalomi, tačiau noriu pabrėžti, kad kaip tai ir asmens pasirinkimas, tiesiog svarbu suprasti, kad nepasinaudojus šiais neperleidžiamais mėnesiais, išmokos už juos negali būti perleistos kitam asmeniui, tad bendra vaiko priežiūros išmokų gavimo trukmė sutrumpėja. Plačiau pasiskaityti galite mano tinklaraščio įraše .
Sodra sako, kad negausiu motinystės išmokos, ką daryti?
Pagrindinė priežastis tokiam atsakymui gali būti, kad trūksta socialinio motinystės stažo. Tad visų pirma jį reikėtų pasitikrinti, o jeigu dirbate su IDV, tuomet galbūt jo Sodra dar nemato, nes deklaruojate savo pajamas kartą per metus. Tokiu atveju, rekomenduojuu susipažinti su motinystės išmokų skyrimo niuansais dirbant savarankiškai, tai padaryti galite tiek individualios konsultacijos metu, tiek ir peržiūrint seminaro įrašą, kuriame visus šiuos “slidžius” niuansus aptarėme per praktinius patarimus.
Darbdavys nelaukia grįžtant, ką daryti?
Rekomenduoju susipažinti su savo teisėmis darbe plačiau ir apsiginti. Auginant mažamečius vaikus jums priklauso ir papildomų teisių. Aš esu įrašius seminarą – praktinius mokymus su darbo teisės advokate „Grįžimas į darbą po VPA”.
Dirbu savarankiškai, ką daryti, kad gaučiau motinystės išmokas?
Pradedant nuo veiklos formos pasirinkimo, yra keletas žingsnių, kuriuos reikės padaryti, kad gautumėte motinystės išmokas, jei dirbate savarankiškai. Viską išsamiai paaiškinu šiame straipsnyje.
Planuojančius šeimos pagausėjimą ir išmokas kviečiu sekti pažingsniui ↓
PIRMAS ŽINGSNIS
Sužinokite, ar Jums priklauso motinystės išmokos?
Planuojant šeimos pagausėjimą, pirmas etapas turėtų būti tiksliai žinoti, ar jūs turite sukaupę reikiamą motinystės stažą.
Iki teisės į išmokas dienos, turite jo būti sukaupę bent 12 mėnesių per paskutinius 2 metus, Taip pat galite atlikti šį testą ir preliminariai pasitikrinti.
Atlikus testą, kitas žingsnis - pasiskaičiuoti, kokio dydžio išmokas galite gauti
ANTRAS ŽINGSNIS PLANUOJANTIEMS
Išmokų skaičiuoklė
Norite pasiskaičiuoti prognozuojamas motinystės išmokas? Išbandykite šią skaičiuoklę! Tai patogesnė prognozuojamų vaiko priežiūros išmokų skaičiuoklė, kuri pateiks preliminarius skaičiavimus išskaidytus per visą išmokų gavimo laikotarpį.
- Patogus būdas pasitikrinti, kuri VPA išmokų gavimo trukmė jums yra palankesnė;
- galimybė pasirinkti ir pasilyginti, kuris išmokų gavimo laikotarpis jums yra finansiškai naudingesnis: 18 mėn ar 24 mėn.;
- galėsite pasiskaičiuoti išmoką net ir dirbant su IDV.
Trečias žingsnis - susirinkti trūkstamą ar dominančią informaciją
Išsamūs straipsniai apie Motinystės Išmokas ir naują Vaiko Priežiūros Išmokų tvarką
4 žingsnis - norintiems sekti naujienas ir sužinoti dar daugiau
Uždara grupė apie motinystės išmokas

Nepraleiskite naujienų apie pokyčius susijusius su VPA išmokomis bei gaukite naudingus patarimus.
Visi uždaros grupės nariai gauna ne tik neoribotą narystę, aiškiai ir susistemintai pateiktą informaciją, bet ir DOVANŲ atmintines, vaiko priežiūros suatrties šabloną, bei galimybe naudotis pilna išmokų skaičiuoklės versija bei naujai kuriama skaičiuokle.
Nepraleiskite progos patarimų pagalbą susidėlioti finansiškai palankiausią motinystės išmokų planą.Ir visa tai – už vienkartinį 30 Eur mokestį.
Kaip šią uždarą grupę vertina jau prisijungę nariai?
svarbu, jei dirbate sau
Apie motinystes išmokas dirbantiems savarankiškai

Šis seminaro įrašas – tarsi praktinis gidas, padėsiantis išvengti klaidų ir užtikrinti, kad gausite viską, kas jums priklauso.
Įsigiję seminaro įrašą turėsite galimybę naudotis pilna motinystės išmokų skaičiuoklės versija, kuri prognozuojamas išmokas išdėstys kas mėnesį, leis pasitikrinti, kuri išmokų gavimo trukmė Jums bus naudingesnė (iki 18 mėn. arba iki 24 mėn), taip pat galėsit pasiskaičiuoti prognozuojamas išmokas net ir dirbant su IDV.

Šio seminaro metu, galėsite pasijuti kaip konsultacijoje, o ne paskaitoje.
Peržvelgsime, kokios pajamos mums yra aktualiausios, kaip pateikti SAV pranešimus Sodrai, kad išmokos būtų gaunamos laiku bei pateiksiu praktinių patarimų, kurių dėka galėsite gauti finansiškai palankesnes motinystės ir vaiko priežiūros atostogų išmokas.
Visi seminaro dalyviai gaus Atmintines dovanų
ATMINTINĖ DIRBANTIEMS SU INDIVIDUALIA VEIKLA
Gaukite išmokas laiku
Sukūriau šią atmintinę, kad dirbantys su individualia veikla taip pat galėtų turėti aiškų išmokų planą, sutaupytų savo laiko ir sklandžiai pasiruoštų šeimos pagausėjimui be finansinių netikėtumų.
Tinkamai išpildyti SAV pranešimų pildymą Sodroje ir advansinių mokėjimų procedūrą yra labai svarbu, kad išmokos jus pasiektu laiku.
Aktualu, jei laikas grįžti į darbą
Motinystės atostogos baigėsi?

Ši sutartis skirta tėvams, kurie naudojasi auklių paslaugomis, taip pat planuoja kreiptis į savivaldybę dėl vaiko priežiūros kompensacijos gavimo (kurios dydis siekia 364 Eur). Vaiko priežiūros sutartis yra reikalinga, kad pasinaudoti kompensacija, kadangi ją būtina pateikti kartu su kitais privalomais dokumentais.

Šiuose mokymuose išgirsite svarbiausius teisinius aspektus bei pateiktus praktinius patarimus, kaip sklandžiai sugrįžti į darbą po vaiko priežiūros atostogų, užtikrinti savo, kaip darbuotojų teisių įgyvendinimą bei pritaikyti žinias apie tai, kas jums priklauso kaip darbuotojams priklauso ir ko galite reikalauti iš darbdavio.
Geriausias įvertinimas - klientų nuoširdūs atsiliepimai.

Motinystės išmokų tema konsultuoju jau daugiau nei 4 metus.
Esu ne tik teisininkė, bet ir dviejų vaikų mama, o motinystės išmokų klausimais konsultuoju jau virš 4 metų.
Per paskutinius kelis metus įvyko tikrai nemažai pokyčių, kas lėmė ne tik Vaiko Priežiūros Išmokų pasikeitimus, bet pasikeitusi tvarka įnešė ir daug nežinios esamiems ir būsimiems tėvams.
Suprasdama poreikį informaciją apie motinystės išmokas turėti vienoje, patogiai pasiskaičiuoti prognozuojamas išmokas ir žinių pagalba nepasimesti, o atvirkščiai – susiorientuoti ir priimti sau finansiškai palankiausius sprendimus jūsų šeimai – įkūriau šį Motinystės išmokų Centrą.
Čia galite rasti visus mano publikuotus straipsnius šia tema, išbandyti nemokamą VPA išmokų skaičiuoklę, taip pat tiems, kurie nenori praleisti svarbiausių niuansų, gauti naudingus patarimus ir sekti įstatyminius pokyčius, kurių galimai dar tikrai bus ne vienas, kviečiu prisijungti ir prie mano sukurtos privačios VPA grupės.
Jeigu norite greitai grįžti į konkrečią MIC vietą:
- Testas, kuris padės įsivertinti, ar jums priklauso motinystės išmokos.
- Nemokama VPA skaičiuoklė;
- Straipsniai motinystės išmokų tema;
- Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus;
- Narystė uždaroje VPA grupėje;
- Kaip susiplanuoti palankesnes motinystės išmokas dirbant su IDV.
- Atmintinė dėl SAV pranešimų ir avansinių mokėjimų Sodroje;
- Praktiniai mokymai apie grįžimą į darbą po VPA