Fotografavimas viešoje vietoje

fotografavimas viesoje vietoje

Karantino metu, greičiausiai nelabai dalyvavote renginiuose, koncertuose ir apskritai lankėtės viešose vietose, tačiau jam pasibaigus, tikrai padaugės ne tik veiksmo gatvėse, bet ir  fotografijų socialiniuose tinkluose ar straipsniuose. Kad ir ne visi mėgsta būti fotografuojami, lankantis viešose vietose nėra draudžiama nei pačiam fotografuoti/filmuoti tiek vietas, tiek ir aplinkinius žmones. To pasekoje ir patys galite būti nufotografuoti ir to net nepastebėti.

Tačiau, yra kelios išimtys, kuomet fotografavimas/filmavimas viešoje vietoje yra draudžiamas:

✔️negalima fotografuoti nepilnamečių be jų pačių ir jų tėvų sutikimo;

✔️ nefotografuokite neblaivaus ar kitaip nepatogioje ar žeminančioje situacijoje esančio žmogaus;

✔️ nefotografuokite konkretaus asmens, ypatingai jei jis aiškiai parodė, jog su tuo nesutinka (nusisuko, piktai pasižiūrėjo ar kitaip ženklais informavo);

✔️stebėkit ženklus, kur fotografuoti nėra leidžiama! Pvz., muziejaus patalpose rengiamas renginys gali būti priskiriamas prie privataus renginio, nes muziejaus patalpos yra privati valda, o norint fotografuoti privačioje valdoje turite gauti savininko sutikimą!

Klaidinga būtų manyti, kad žmogus viešoje vietoje turi visiškai prarasti savo privatumą. 

Ką daryti, jei net būnant viešoje vietoje nenorite, kad jus fotografuotų?

Išeitis yra – nebijokite to aiškiai parodyti arba pasakyti. Jei renginio metu fotografas fiksuoja akimirkas ne tik bendrame fone, bet ir fotografuoja atskirus žmones ir jūs tai pastebėjote, tuomet tiesiog parodykite jam su ranka, užsidengiant veidą ar kitu būdu, jog jūs nesutinkate, kad jus fotografuotų.

Ką daryti, jei radote savo nuotrauką internete?

Na, o jei jūs jau aptikote savo nuotrauką internete ar straipsnyje, galite drąsiai kontaktuoti to socialinio profilio ar internetinio puslapio valdytoją ir paprašyti, kad jūsų nuotrauka būtų pašalinta. Taigi problema bus išspręsta gan greitai, jei abi pusės taikiai ras kompromisą.

Ką daryti, jei jūsų nuotrauką buvo panaudota reklamoje?

Kadangi nuotraukų naudojimas komerciniais tikslais be žmogaus sutikimo yra negalimas, kreipkitės į tą įmonė ar asmenį. Jūs galite paprašyti, kad nuotraukos daugiau nebenaudotų, taip pat galite prašyti, kad jums būtų atlyginta žala.

Išsaugoti savo privatumą būnant viešoje vietoje yra nelengva, bet tikrai įmanoma.

O kokias fotografavimo viešoje vietoje problemas matote jūs?

 

                                                                                                    Parengė Greta Užkuraitė

Šis įrašas turi 2 komentarų

  1. Kim_S

    I like this blog very much, Its a really nice position to read and incur
    information.Leadership

Parašykite komentarą