Šiame straipsnyje noriu pasidalinti ir perpublikuoti interviu, kurį daviau šiuolaikiniam biurų centrui Workland, kadangi viename iš biurų galite sutikti ir mane.
Kokia veikla, Greta, užsiimi? Kokiais klausimais geriausiai galėtum patarti Workland bendruomenės nariams?
Esu teisininkė, tad mano veikla yra teisinė pagalba verslams ir individualiems asmenims, o laisvalaikio hobis – teisinių patarimų dalijimasis socialiniuose tinkluose. Prieš maždaug tris metus pradėjau savo solo teisininkės karjerą ir džiaugiuosi, kad po metų ši solo praktika tapo komandiniu darbu ir prie mano komandos prisijungė net 3 šaunūs savo srities specialistai. Kitų teisės sričių specialistų prisijungimas prie mano komandos yra man didelis įvertinimas ir žingsnis į priekį, kadangi tiek darbai, tiek idėjos gali būti generuojamos gerokai greičiau, nes yra sutelkiamos jėgos ir suburiama patikimų ir profesionalių specialistų komanda.
Workland bendruomenės nariams mes galime teikti universalias teisines pagalbas, nuo darbo iki šeimos teisės, paruošti visą BDAR auditą ir dokumentaciją. Padėti e-komercijos klausimais, paruošti privatumo politiką, el. parduotuvės taisykles. Įvairių sutarčių rengimas, peržiūrėjimas ir korekcija yra neatsiejama kasdieninė darbo dalis, o man pačiai labiausiai patinkanti teisinė sritis yra – intelektinės nuosavybės apsauga, tad jeigu turite prekės ženklą ir dar jo neregistravote, galėtume kartu išgerti kavos ir viską aptarti.
Su kokiais projektais dirbi šiuo metu? Kokiu jau įgyvendintu projektu/pasiekimu iki šiol didžiuojiesi labiausiai?
Šiuo metu intensyviai dirbu su naujos vaiko priežiūros išmokų tvarkos reguliavimu, kadangi įstatymo ir išmokų skyrimo tvarka įsigalioja jau nuo 2023 sausio 1 d. Tam esam sukūrę uždarą grupę, kurios nariai gali sekti naujienas, klausytis seminaro įrašų ir susidėlioti palankiausią išmokų skyrimo planą. Nemeluosiu, uždaros grupės turinio kūrimas ir pildymas užima nemažai laiko, tačiau matomas progresas ir žmonių susidomėjimas puikiai atskleidžia prasmę visame darbe. Taip pat dirbame su kelių žinomų e-parduotuvių dokumentacija, sutarčių rengimu, ruošiamės teisminiam ginčui dėl nekokybiškų paslaugų atlikimo. Šią vasarą nemažai dirbome ir su prekių ženklais, tiek su jų registracija, tiek su jų gynimo procesu. Ši sritis, man asmeniškai, yra be galo įdomi, o galimybė prisidėti prie žinomų prekių ženklų apsaugos yra labai malonus procesas. Bet, labiausiai didžiuojuosi (o gal tiesiog džiaugiuosi), kad šią vasarą buvau pakviesta pasidalinti savo įžvalgomis apie skrydžių kompensacijas „Žinių radijo“ laidoje „ryto espresso“. Džiaugiuosi ne tik dėl to, kad buvau pastebėta, bet dėl to, jog ši radijo stotis jau daug metų yra mano mėgstamiausia ir labiausiai klausoma, kai keliauju automobiliu, ir prisipažinsiu, jau senokai vis aplankydavo mintis, kad ir pačiai būtų įdomu pakalbėti tiesioginio radijo eterio metu. Tad ši mintis realizavosi pačiu geriausiu laiku ir tuo nuoširdžiai džiaugiuosi.
Kaip keičiasi teisininkų darbo stilius šiandieniniame verslo pasaulyje? Ar keičiantis tendencijoms rinkoje keičiasi ir požiūris į teisę/ teisininkus?
Manau su laiku, ši, iš pirmo atrodanti gan konservatyvi ir suvaržyta specialybė pradeda šiek tiek laisvėti. Jau vien socialinėje medijoje galime sutikti vis daugiau teisininkų, kurie nebijo būti laisvi ir tiesiog žmogiški, su tomis pačiomis aktualijomis, kaip ir kitų sričių atstovai. Tad natūralu, kad ir darbo stilius galbūt kiek laisvėja, nors neneigsiu yra senesnių pažiūrų teisininkų, kuriems tiek pats faktas, kad konsultacija gali kokybiškai vykti nuotoliniu būdu arba, kad būnant pakankamai jaunam, galima dirbti sau, turėti teisininkų komandą ir tam visai nėra reikalingas standartinis kontoros modelis, tikrai pasitaiko ne vienas. Pavyzdžiui, mano komandoje dirbantys teisininkai yra tiek iš Kauno, tiek iš Vilniaus ir mes puikiai pasiskirstome darbais, diskutuojame ir atliekame darbus kartu, daugiausiai, bendraudami nuotoliniu būdų.
Kaip atrodo tavo darbo diena ir kaip „Workland“ sprendimai atitinka tavo lūkesčius?
Mano darbo diena yra gan dinamiška. Dažniausiai prasideda nuo kavos puodelio ir e-mail‘ų bei visos dienos darbų suplanavimų. Kai kurios dienos yra skirtos konsultacijoms, kitų dalis – socialinės medijos kūrimui, tad tenka ir pasifilmuoti, ir surengti LIVE ar tiesiog „ilsintis“ nuo darbų parengti kokį įrašą ar straipsnį.
„Workland“ puikiai atitinka mano keliamus reikalavimus, pradedant nuo skanios kavos iki privačių erdvių, tinkančių privatiems skambučiams ir netgi konsultacijoms, iki puikiai įrengtų konferencijų salių, kuriuose malonu ne tik susitikti su klientais gyvai, bet ir rengti video-seminarus.
Kaip apibūdintum savo patirtį „Workland“?
„Workland“ į mano gyvenimą atėjo pačiu laiku, kai pandemijos apribojimai švelnėjo ir namų ofisas nebetenkino. Mano patirtis yra absolučiai teigiama. Nuo modernios aplinkos, iki malonių darbutojų, įvairių verslų, patogios darbo vietos bei praktiškų konferencijų salių. Galiu drąsiai sakyti, kad „Workland“ pateisino mano lūkesčius visu 100% ir puikiai atitiko bei toliau išpildo inovatyvaus teisinio darbo vizijos modelį.
Kam rekomenduotum rinktis „Workland“?
Rekomenduočiau, pirmiausiai, tiems, kam patinka inovatyvūs sprendimai, kas taupo savo laiką, nori puikios lokacijos, malonios aplinkos darbui, be dažnai varginančių visų administracinių rūpesčių, nes ši našta, dirbant „Workland“ tiesiog neegzistuoja.
Visą tekstą galite rasti čia.
Linkėjimai
Greta Užkuraitė